Vyrazte na hrad Bezděz a vraťte se do středověku

hrad Bezděz

Vyrazte na hrad Bezděz a vraťte se do středověku aspoň na chvilku. Máte doma malé ratolesti obdivující středověké zbraně a boje? Nebo si sami chcete potěžkat obouruční meč a jiné středověké zbraně? Pak výlet na hrad Bezděz bude pro vás to pravé ořechové. Zjistěte, co vás na hradě čeká, a vyrazte. Stojí to za to.

Hrad Bezděz byl postaven v 13. století a najdete ho nedaleko Máchova jezera v Libereckém kraji. Zjistěte, jaké zajímavosti na vás na hradě čekají.

Prohlídka hradu s průvodci

Na hradě Bezděz vás čeká překvapení.  V případě, že se rozhodnete pro prohlídku s průvodcem, pak se můžete těšit na dobové kostýmy a budete vtaženi přímo do středověku. Zjistíte, jaké speciality se podávaly v královské jídelně a mnoho dalších zajímavostí.

Hrad Bezděz nabízí možnost vyzkoušet si středověkou mučírnu

MučírnaTo nejlepším, co jsme na hradě našli byla na 100 % středověká mučírna. Ačkoliv v mučírně byla krapet zima, neodolali jsme a vydrželi až do konce výkladu, u kterého jsme ani nedýchali a chvílemi naskakovala husí kůže a to nejen ze zimy.

V mučírně najdete opravdu zajímavé nástroje k přiznání zločince i neviného k čemukoliv. Dozvíte se, jak se ve středověku popravovali lidi, jaké byly metody bičování, ale i rozdíly mezi mučením žen a mužů. Hodně zajímavé byly i možnosti oběšení. Jestli chcete víc, mazejte na Bezděz. 🙂

Oběšeny prý nikdy nebyly ženy, vzhledem k tomu, že oběšence nechávali viset tak dlouho, dokud z nich neopadaly šaty a u žen by to ve starověku nedovolili. Ač to někomu může připadat morbidní, pro nás to byly velmi zajímavé informace a bylo jich mnohem více. Proto zajeďte na hrad Bezděz a vyzkoušejte si na vlastní kůži, jak byste zvládali mučicí nástroje vy.

Dobové zbraně a bitvy

A nejen mučicí nástroje si na hradě můžete vyzkoušet. V případě, že doma máte chlapa nebo děti, které touto dobou žijí, hrají hry na PC, kde dobovými zbraněmi zabíjí různé příšery, pak určitě tento výlet uvítají. Mohou si potěžkat a vyzkoušet cokoliv, po čem jejich srdce zatouží.

Na hradě se střílí z děla na husity, budete svědky různých bojů s využitím rozdílných dobových zbraní a stejně tak zjistíte, jak se na hradě v dané době žilo. Děti si mohou zastřílet z luku. 

Podíváte se na chycení zloděje a zjistíte, za jakých podmínek hrad poskytoval lidu ochranu a přístřeší.

Máchovo jezero, houbaření a ubytování

V případě, že se na “Mácháči” chvilku zdržíte, pak doporučujeme vybrat si ubytko poblíž hradu co nejdříve. V létě to u Máchova jezera žije a kempy bývají brzy plné.  Jakmile přijde houbařská sezóna, ožijí také lesy v okolí, které bývají plné hřibků. Máchův kraj je plný historie a v okolí najdete také hned několik dalších zámků a hradů.

Výhled z hradní věže

Výhled z hradu Bezděz je odměnou za vyšlápnutý kopec. K hradu vystoupáte po příjemné lesní cestě plné kamení. Budete míjet kapličky, které vás budou doprovázet až k bráně hradu. V případě, že si vyšlápnete schody na věž, nebudete litovat.

A nebo si vyjeďte na majestátní hrad Karlštejn. 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..