Barevná Třeboň, kreativní, poznávací i odpočinkový výlet

náměstí Třeboň

Třeboň, známá jako město kaprů a rybníků. Dovolenková destinace pro české i zahraniční turisty. V Třeboni najdete všechno. Dobrou zmrzlinu, kreativní aktivity, koupání v rybníku dle libosti i historii a rozhledny. Jestli chcete vše stihnout v jeden den, doporučujeme vám vstát už za svítání.

Město Třeboň leží nedaleko Českých Budějovic v Jihočeském kraji. Je obklopena oblíbenými a v létě hojně navštěvovanými rybníky. Ale nejen rybníky a koupání najdete v Třeboni. Poradíme vám, kam se vydat a co Třeboň turistům nabízí.

Rybník Svět - kolem světa

Věž staré radnice

Pro ty, co si chtějí Třeboň prohlédnout z výšky, doporučujeme výstup na věž staré radnice. Věž původně sloužila k ohlašování požárů nebo jiného nebezpečí. V roce 1638 byla díky finančnímu příspěvku od samotného Ferdinanda III přestavěna mistrem stavitelem Jakubem Corabellou. Výška věže je 31. m.

Při stoupání nás u odpočívadla překvapily strašidelné příběhy a pověry. Máme pro vás jeden z mnoha o Bílé paní.

Příběh o Bílé paní

„Když narodil se Petr Vok, poslední z rodu Rožmberků, počala v noci k němu docházet Bílá paní, ochránkyně rodu. Vždy když chůvy usnuly jej kolébala a konejšila a na rukou chovala. Jedné noci však byla mezi chůvami nová, která o Bílé paní nevěděla, náhle se probudila, lekla se jejího přízraku a dítě jí z rukou vytrhla. Bílá paní velmi pohněvána byla. Řekla, že k dítě už více nepřijde, ale té chůvě přikázala, aby chlapci, až vyroste, vypravovala, jak ho bílá paní milovala a aby mu ukázala, kudy zdí k němu přicházela a kudy se do zdi vracela. Pak políbila Petříčka na čelo a zmizela.

Petr Vok až jako stařec dal do zdi v místě, kde zmizela Bílá paní kopat a nalezl tam velký poklad. Z něho pak vojsku pasovskému, které do Čech vtrhlo, peníze vyplatil a zemi od vyplenění zachránil.“

Vyhlížet z věže můžete do všech stran. Budete mít krásný výhled na kašnu a z výšky prťavé a roztomilé barevné domky, které lemují celé třeboňské náměstí.

Barevná Třeboň pro kreativní duše

Až se pokocháte výhledem z věže a budete mít chuť si vyzkoušet nějakou tu kreativní techniku a ruční práce, zastavte se v Barevné Třeboni, kterou každým rokem pořádá výtvarnice a lektorka živých i online kurzů Kajjka Hátleová. Vyzkoušet si můžete malování na textil, tupování, pedig, drátování a další kreativní techniky. Jen si předem zarezervujte místo online, bývá obsazeno.

zámek Třeboň

Barevná Třeboň se koná v areálu zámku Třeboň, a i ti co si myslí, že kreativitu v sobě nemají, ji v Barevné Třeboni najdou a využijí na 100 %.

Zámek Třeboň určitě stojí za prohlídku, pokud vám tedy zbyde čas po tak náročném dni.

Koupání v Třeboňských rybnících

Třeboň je obklopena rybníky a můžete si vybírat. Rozhodně nepřehlédnete rybník Svět, který je největší a zároveň nejvíce využívaný turisty z celé ČR. Nebo můžete vyzkoušet Opatovický rybník. Mrkněte na mapu a začněte plánovat.

A až po náročném dni pojedete domu, zastavte se po cestě pro třeboňskou vanilkovou zmrzlinu, je naprosto geniální.

Pokud byste chtěli zůstat déle, nezapomeňte, že nedaleko Třeboně, najdete zámek Červená Lhota, který určitě stojí také za prohlídku.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..