Dovolená v Česku nemusí být nuda: Projděte Stezku Českem!

Jste milovníci dobrodružství? Od své dovolené očekáváte, že bude netradičním zážitkem, na který budete vzpomínat do konce života? Nemusíte mířit nikam daleko do zahraničí, i v Česku se toho dá spousta zažít. Co kdybyste se vydali na Stezku Českem?

Stezka Českem je první oficiální přechod Česka dlouhý 1000 km. Dá se jít severní trasou, jižní trasou, můžete si vybrat jen nějaký úsek, nebo postupně za několik let projít všechny úseky. Můžete běžet, jít pomalu, nebo rychle. Spát se dá ve stanech, stejně je možné přespávat v chatách. Zapomeňte na nudné letní pobyty a vydejte se za dobrodružstvím!

1000 km je nereálných? Začněte jednou částí

Vždycky je lepší rozdělit si velký úkol na několik podúkolů a stejně se dá pojmout i Stezka Českem. Vyberte si nějakou oblast, která je blízko vašemu bydlišti. Nebo takovou, co vás nejvíce láká. Co třeba Krušné hory? Najděte si ubytování v Krušných horách a udělejte si z toho příjemnou dovolenou. Krušnohorská etapa je ale dlouhá, má 162 km. Naopak Podbeskydí má jen 58 km, Rychlebské hory pouze 36,5 km. Některé části se tedy určitě dají zvládnout i s menšími účastníky.

Projekt na dlouhé roky

Příští rok si můžete naplánovat třeba dovolenou v Adršpachu a projít kus Adršpach – Broumovsko. Je jen na vás, jak si celou trasu naplánujete. Skládejte kousky za sebou, nebo je choďte ne přeskáčku. A to se navíc pořád bavíme pouze o severní větvi. Česko lze obejít i jižní větví.

Stezka Českem vede po hranicích Česka. Ostatně podél hranic máme většinu nejkrásnější přírody a hory. Vydejte se je prozkoumat! Na divoko pod stan, nebo si cestu naplánujte tak, že budete spát denně v chatách a hotelích. Najděte si odpovídající ubytování na Hotel.cz a vydejte se na cestu! Nebo chcete jednou vyprávět svým vnoučatům, jak jste leželi doma na gauči?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..