Skvělé jídlo a útulné ubytování najdete v restauraci a penzionu Marjána – recenze

Penzion Marjána
Navštivte útulný penzion Marjána v Mníšku pod Brdy

Mníšek pod Brdy se nachází ve středočeském kraji nedaleko Prahy a v jeho okolí najdete hned několik historicky velmi cenných památek, které stojí za to navštívit. Navštívili jsme penzion Marjána. Jaké bylo ubytování, jídlo a personál ?Co nám chybělo a naopak, co nás mile překvapilo a můžeme doporučit, se dozvíte v této recenzi.

Ubytování v penzionu Marjána

Ubytování v penzionu je čisté a velmi útulné. Vzhledem k tomu, že vyrážíme na tyto výlety vždy ve dvou, recenzi tedy budeme směrovat ke dvoulůžkovému pokoji. Pokoj byl umístěn v nejvyšším patře tohoto penzionu. Bohužel v penzionu není výtah, a proto je nutné si kufry donést vlastními silami až do pokoje. Ovšem obsluha u hotelu byla více než příjemná a ochotný personál nám tašku do vrchního patra pomohl vynést. Pokud cestujete vždy se silným partnerem, nebude to pro vás žádný problém.

Penzion Marjána – pokoje

Pokoj byl čistý, útulný a vybavený konvicí na čaj či kávu, čaje a hrnky byly na pokoji k dispozici také. Dále koupelna se sprchovým koutem a toaletou, manželská postel, televize i wifi pro pracující cestující je k dispozici. Pokoj byl prostorný pro dvě osoby dostatečný a nenašli jsme žádné nedostatky, které bychom zde měli zmínit. Ideální pro páry či rodiny, které nechtějí trávit dovolenou v přeplněných velkých hotelech a dávají přednost menším a útulným místům.

Restaurace v penzionu Marjána

Zde musíme říct, že jsme byli opravdu velmi mile překvapeni ať už designem restaurace tak i kvalitou jídla. Děti rozhodně v restauraci ocení velké akvárium, kde uvidí „podmořský život“ a spokojené rybky, které vám i dětem budou při snídani i večeři dělat společnost.

Jídlo, které jsme si objednali i s úpravami podle našich chutí, bylo naprosto famózní. Ceny odpovídající kvalitě. Personál vždy ochotný a na nic jsme nečekali dlouho.

Snídaně si můžete objednat při ubytování, zde si pak můžete vybrat z obložených talířů a pečiva nebo teplé snídaně – opět podle chuti. Ani zde nemáme co vytknout. Nikdy jsme nečekali na místo, vždy jsme dostali, co jsme potřebovali a najedli jsme se jako králové.

Parkování u penzionu Marjána

Před penzionem, hned vedle vlakového nádraží je parkoviště, ale to je určeno návštěvníkům, kteří se zastaví na oběd či večeři. Penzion má své soukromé parkoviště ještě v zadní části, které je určeno pro hosty penzionu. U něj je i vchod a nemusíte tak obcházet s kufry celý hotel nebo budovu.

Výlety a zajímavá místa v okolí penzionu

Nedaleko penzionu můžeme v první řadě doporučit návštěvu zámku Dobříš s jeho velkolepým parkem a muzeem starých hraček. Zámek Dobříš leží 12 min. autem od Mníšku pod Brdy, tedy skutečně co by kamenem dohodil. Další informace najdete v článku zámek Dobříš, Francouzský park a muzeum hraček.

A druhým tipem je velkolepý hrad Karlštejn, který leží cca 30 min. autem od Mníšku pod Brdy. Celodenní výlet, který nadchne celou rodinu. Více informací najdete v článku „Hrad Karlštejn“.

Přejeme krásnou dovolenou!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..