Zámek Dobříš, Francouzský park a muzeum hraček Dobříš

Fotografie: zámek Dobříš

Navštivte zámek Dobříš, Francouzský park a muzeum hraček Dobříš ve Středočeském kraji.  Projděte se parkem a prohlédněte si rokokový zámek Dobříš, který byl rekonstruován v druhé polovině 18. století po požáru do současné podoby.

Historie zámku Dobříš

V roce 1771 se sňatkem spojil rod Mansfeldů a rod Colloredo – tedy majiteli zámku Dobříš se stali rodiny Colloredo-Mannsfeld. V roce 1942 byl vyvlastněn německou říší. V roce 1945 byl konfiskován Československým státem a byl v něm zřízen Domov spisovatelů pod záštitou Svazu československých spisovatelů.

Přeskočíme pár let až do roku 1998 kdy byl zámek Dobříš rekonstruován, obnovily se fontány, opravily například věžní hodiny. Dnes je současným majitelem Dipl. Ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld.

Revitalizace Francouzského parku a zámecké oranžérie

Od roku 2016 se opravuje a rekonstruuje Francouzský park a zámecká oranžerie na základě projektu z integrovaného regionálního operačního programu, který je spolufinancován Evropskou unií. V minulém roce (2020) byla dokončena revitalizace zámecké oranžerie a Francouzského parku. Aktuálně se pracuje na dalších rekonstrukcích jako je například obnova iluzivní malby na severní stěně oranžérie. Dokončení projektu se plánuje na leden 2022.

Muzeum starých hraček na zámku Dobříš

V zámeckém areálu, hned vedle vchodu do restaurace můžete také navštívit muzeum starých hraček bez průvodce. Vstupné 50 Kč (matka a dítě). Některé panenky nám přišly dost zamračené a přísné, ale čím byly panenky „starší“ tím se jim měnil i výraz v obličeji do podoby v celku přátelské.

Fotografie: muzeum hraček zámek Dobříš

Podívejte se do naší fotogalerie a prohlédněte si muzeum alespoň na našich fotografiích. Aktuálně je muzeum bohužel uzavřené z důvodu nařízení vlády.

Vedle muzea je restaurace, kde by aktuálně dle informací z oficiálních webových stránek Zámek Dobříš mělo být otevřeno alespoň výdejní okénko.

Zámek Dobříš – Aktuální otevírací doba

Aktuální otevírací dobu zámku Dobříš najdete na oficiálních stránkách Dobříš – Zde.

Navštivte fotogalerii

1 trackback / pingback

  1. Penzion Marjána skvělé jídlo i ubytování - Výlety po České republice

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..