Zřícenina hradu Blansko – Ústecký kraj

Fotografie: zřícenina hradu Blansko

Hledáte kam na výlet s dětmi? Chcete někam, kde si můžete rozdělat ohýnek, opíct si buřtíka a kochat se krásným výhledem? Pak pro vás mám super tip na výlet na zřícenina hradu Blansko. Zřícenina hradu Blansko leží kousíček od Ústí nad Labem (20 min autem) v nadmořské výšce 545 metrů a když vezmete děti a buřty, máte celý den o zábavu postaráno.

Historie zříceniny hradu Blansko

Hrad nechal v roce 1401 vystavět Václav z Vartenberka. Jako jediný syn totiž nezdědil po svém otci Janu z Vartenberka žádné sídlo, pouze vesnice a statky, a proto se rozhodl, že si nový hrad a sídlo postaví na opuštěném místě a holé skále nad Neštěmickým potokem. Pokud chcete vědět více mrkněte na webové stránky hradu Blansko, kde celou historii najdete.

Kudy na zříceninu hradu Blansko

Pokud jste vlastníci auta, pohodlně dojedete až pod skálu, kde je místo na zaparkování. Na louce pod skálou je zákaz parkování, ale zaparkovat můžete i ve vesničce Blansko, která je malinká a auto tam někde odstavíte. Hrad uvidíte už při příjezdu ze silnice.

Cesta je dlouhá cca 1 km, a ačkoliv to může být pro maminky s kočárky náročnější, přes louku přejedete a nahoru pokud máte silného chlapa sebou, kočárek také dostanete. My potkali 2 maminy s kočárky, a i nahoře jsme potkali rodinu s kočárkem. Když to shrnu – terén je do kopce, ale s trochou vytrvalosti a síly to dáte :-). Cesta není náročná a zvládnou ji i menší děti.

Můžete dojet i do Mirkova, malé vesničky kousek od zříceniny hradu Blansko a vydat se po svých už z této vesničky.

Rekonstrukce hradu Blansko – zapojte se také a pomozte obnovit historickou kulturní památku

V roce 2007 vznikl spolek pro záchranu zříceniny hradu Blansko, který hledá dobrovolníky a pomoc nejen po stránce finanční. Pokud jste milovníci historie, zapojte se také. Více informací o tom, jak můžete přispět nebo jak se aktivně zapojit najdete ZDE.

Navštivte fotogalerii

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..