Navštivte Dubičky (Dubice), kostel sv. Barbory a rozhlédněte se po Českém středohoří

Fotografie: kostel sv. Barbory

Další tip, kam zajít do přírody v Ústeckém kraji, je výlet do Dubic, ale známější jsou pod zdrobnělinou Dubičky. Úžasný výhled je nejen od kostela sv. Barbory, ale také kousek dál najdete krásný rozhled z Dubického kopce, který vám nabídne pohled na zákruty řeky Labe a připomene, jak jsme v tomto světě maličcí.

Kudy do Dubiček a čím jsou známé

Dubice leží nad Dolními Zálezly kousek od Ústí nad Labem cca 15 minut jízdy autem. Najděte si vaší trasu zde.

1) Pouť a kostel sv. Barbory

Pokud jste z blízkého okolí, určitě znáte Dubickou pouť, která se v Dubicích koná již několik desítek let. Kostel sv. Barbory tak můžete navštívit třeba při této příležitosti. Dříve luteránský kostel, nyní katolický byl na tomto místě postaven v roce 1579 a v průběhu let byl několikrát přestavován. Poslední úprava byla dokončena v roce 1820 po požáru. Kostel se stal katolickým v období protireformace. (zdroj: wikipedie Dubice).

Fotografie: Výhled od kostela sv. Barbory

Co tam nalákalo nás, byl výhled od Dubického kostela a z Dubického kopce. České středohoří budete mít jako na dlani. Výhled přímo na Varhošť (mrkněte na článek: Kudy na Varhošť a výhled z něj). Pokud se rádi v cíli také občerstvíte, můžete si sednout na jídlo do restaurace, která je hned vedle kostela sv. Barbory a dát si něco dobrého na zub. (Aktuálně zavřeno z důvodu koronavirové epidemie).

2) Rozhled z Dubického kopce

Pokud dojdete ke kostelu, můžete ještě po občerstvení se zajít podívat na rozhled z Dubického kopce. Projdete kolem hospody a uvidíte po pravé straně odbočku – polní cestu.

Zaparkujte a jděte po žluté po žluté značce. Nemůžete se ztratit, jen pozor na rozcestí NEodbočovat po žluté do leva na další polní cestu, jako jsme to udělali my. Pokud odbočíte, půjdete po žluté do Moravan. To jsme zjistili od místního kolemjdoucího. 😊

výhled od Dubického kostela

Žlutou značku na rozcestí vystřídá zelená a povede vás to k domku, chajdě, na které najdete nápis – VYHLÍDKA. Tam polní cestu vystřídá cestička dost uzoučká, s dětmi pozor a vy se můžete kochat nádherným výhledem na Labe a České středohoří.

Podívejte se do fotogalerie na fotky z Dubického kopce i od kostela a vyrazte a vyvětrejte hlavu od starostí.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..