Kalvárie – Tři kříže u Litoměřic

Fotografie Tři kříže u Litoměřic - Kalvárie

Vyhlídka s názvem Tři kříže se nachází kousek od Litoměřic u vesničky Velké Žernoseky v Českém středohoří. Cesta z Ústí nad Labem trvá asi 30 min. autem. Trasu ke Třem křížům si můžete vyhledat ZDE a vyrazit.  Zaparkovat můžete ve vesnici Velké Žernoseky, poblíž hospůdky, kde je také hned průchod k Labi a cesta, která vás dovede až k odbočce do lesa.

Půjčovna kol i odpočinek u řeky Labe

Ještě, než se vydáte po cestě dál, můžete si také půjčit kolo a projet se po stezce nebo si odpočinout s pivkem nebo limčou u Labe a opalovat se na sluníčku. Hned z kraje trasy je k dispozici stánek s občerstvením (aktuálně zavřený kvůli covid-19). Stejně tak i půjčovna kol. 🙁

Vydáte se po zelené značce

Ztratit se nemůžete, vydáte se po zelené a minete první tunýlek a odbočíte až u druhého, kde je zelená značka a také cedule se třemi příběhy, které si s dětmi můžete přečíst a zjistit, proč se tři kříže na strmé skále tyčí. Foto najdete v naší fotogalerii, tak si ho můžete nastudovat dřív a dětem příběhy vyprávět už po cestě.

Cestu zvládnou i menší děti. Jen jim nasaďte boty, které nebudou podkluzovat. V některých částech je malinko strmější. Dlouhá je cca 2 km a po troše funění vás odmění úžasný výhled na České středohoří. Uvidíte nejen řeku Labe, ale také krále Českého středohoří, hrad Hazmburk.

U Tří křížů kvete šeřík, alergici pozor

Pozor na období, kdy kvete šeřík. U Tří křížů je ho opravdu hodně. Proto v případě, že máte silnější alergii, vyberte si období, kdy vás šeřík neohrozí. 😊

Navštivte fotogalerii

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..