Rozhledna Varhošť u Litoměřic

Fotografie: rozhledna Varhošť

Rozhledna Varhošť u Litoměřic se tyčí ve středu Českého středohoří –  6km od Litoměřic. V případě, že chcete protáhnout nohy nejen sobě, ale i dětem, zkuste si zajít na Varhošť. Rozhled na České středohoří budete mít jako na dlani. V případě, že vyrazíte na podzim nebo ještě v chladných jarních dnech, teple se oblečte. Nahoře dost fouká. .-)

Rozhledna Varhošť nabízí krásný výhled

Z rozhledny Varhošť se vám nabízí rozhled až na 8 různých míst řeky Labe, a to od zdymadel u hradu Střekov až po Štětí. Při dobré viditelnosti z ní uvidíte Milešovku, Říp, Lovoš, Hazmburk a při výborné viditelnosti i Jizerské hory. Výhled na celé České středohoří budete mít jako na dlani.

Výhled z rozhledny najdete v naší fotogalerii

Fotografie: rozhledna VarhošťRozhledna prošla rekonstrukcí a dřevěnou konstrukci nahradila ji v roce 1932 stabilnější železná konstrukce. Rozhledna stojí na betonovém podstavci a opravdu se není čeho bát. Snad jen silnějšího větru. 😊Legrace!

Kopec Varhošť je vysoký 639 m n. m. a případě, že pojedete autem a zaparkujete přímo pod ním, pak výšlap na samotný je pouhých cca 20 min. po žluté značce.

Nejen rozhledna

Po výšlapu si můžete rozdělat ohýnek v k tomu určených prostorech a odpočinout si na lavičce. Takže se nebojte vzít si s sebou buřtík a udělat si pěkný den na tomto kopci přímo pod rozhlednou Varhošť. Ideální výlet pro rodiny s dětmi, ale i pro seniory. Kopec není tak náročný, aby ho nevyšly i menší děti.  Přejeme krásný výlet a výhled.

Hledáte náročnější výstup nebo jiný typ výletu? Podívejte se na rozhledny nebo se inspirujte výlety po ČR.

1 trackback / pingback

  1. Dubičky (Dubice), kostel sv. Barbory a výhled na České středohoří

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..