Hora Milešovka nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na světě

Fotografie: Hora Milešovka
Navšitvte Milešovku a rozhlédněte se po Českém středohoří

Hora Milešovka vás uchvátí svým výhledem. Víte, že výhled či rozhled z Milešovky patří mezi tři nejkrásnější výhledy na světě? Aby ne, její vrchol leží 836,7 m nad mořem a převyšuje všechny ostatní hory a kopce v okolí. Výstup na Milešovku zvládnou i děti, jen to bude chtít častěji odpočívat.

Kudy na Milešovku a parkování

Milešovku najdete v Ústeckém kraji. Zde najdete odkaz na Google mapy a můžete si najít trasu kudy k ní. Parkovat se dá pod Milešovkou ve vesnici Milešov na parkovišti pod Milešovkou. Parkoviště není placené. V případě, že bude plno, využít je možné ještě místo na parkování kousek od vesnice u fotbalového hřiště.

Výstup na vrchol Milešovky

Poté se už jen vydáte lesní cestou na výšlap po červené značce. Pozor, jakmile se dostanete na rozcestí, červená značka se změní v modrou. Vše je značeno informačními cedulemi. Cesta je příjemná, ale čím více se budete blížit k vrcholu tím více bude kamenitá. Pokud se vydáte na výšlap s kočárkem, pak doporučujeme vzít s sebou partnera nebo si pořádně namasírovat svaly.

Rozhled z Milešovky patří mezi 3 nejkrásnější výhledy na světě

Jak jsme se již zmínili na začátku, výhled z Milešovky patří mezi 3 nejkrásnější výhledy na světě. Po cestě se můžete zastavit u informačních tabulí a přečíst si, které 2 výhledy ji předčily.

Restaurace Milešovka je stále zavřená a stejně tak hlavní rozhledna z důvodu covid-19 a proto vám bude muset stačit výhled pouze ze spodní části vyhlídky. I tak to stojí za to a rozhodně doporučujeme tento výšlap uskutečnit a vytáhnout celou rodinu na víkendoví výšlap.

Pozor,  hora Milešovka se řadí mezi největrnější hory v ČR, proto pokud se rozhodnete na výšlap vyrazit ve větrných dnech, rozhodně se oblékněte teple.

Navštivte naší fotogalerii a prohlédněte si fotografie z Milešovky, ať víte do čeho jdete. Přejeme pohodový výstup a krásné počasí pro super výhled.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..