Kam na zimní dovolenou ve střední Evropě?

Fotografie: Kam na zimní dovolenou ve střední Evropě

Zima v Evropě má několik tváří. Na severu je hodně studená, na jihu si užijete i patnáctistupňových teplot. A ta střední je někde mezi. Kam tedy vyrazit?

Jste romanticky založení? Zavítejte alespoň na pár dní do Budapešti. Zimní lákadla tu v podstatě jsou dvě – kluziště uprostřed parku Városligeti Műjégpálya a tamní věhlasné termální lázně. Těch tu je hned několik. V nich se jaksepatří prohřejete a odpočinete si.

Vyrazte do Tater

Neobejdete se na své zimní dovolené bez sněhu? V tom případě vám doporučujeme slovenské Vysoké Tatry. Nejsou daleko, a přitom jsou jedním slovem majestátní. Zkuste tamní sjezdovky a udělejte si i výlety po okolí. Na Lomnický štít, Štrbské pleso, k vodopádu Skok nebo třeba do Tatranské Lomnice.

Krásný polský Krakov

Dalším městem, který by mohl být hoden vaší návštěvy, je polský Krakov. Tam pohodlně dojedete nočním vlakem bez přestupu. Procházíte-li se rádi pražskými uličkami, bude se vám v Krakově líbit. Poseďte v některé z kaváren na tamním náměstí, navštivte kostel Nanebevzetí Panny Marie, Královský hrad Wawel a samozřejmě také kouzelné vánoční trhy.

Kde se ubytovat?

K tomu, abyste strávili nezapomenutelnou zimní dovolenou, nemusíte hned využívat služeb cestovní kanceláře. Ubytování v Maďarsku, Polsku i na Slovensku si snadno a rychle zarezervujete sami. Třeba na portálu Hotely.cz, který sdružuje nabídky ubytovatelů v Česku, na Slovensku, Polsku, Německu, Chorvatsku a Rumunsku. V nabídce jsou hotely, apartmány, penziony, chaty, chalupy i ubytovny všech cenových kategorií. Ve vyhlášených turistických lokalitách i mimo ně.

Rezervujte své ubytování na Hotely.cz

Nabízejí se vám hotely v Budapešti, Krakově, Varšavě i Bratislavě. Hotely ve Vysokých Tatrách, Alpách, na Istrii i v polských Krkonoších. Pokud zkrátka plánujete dovolenou, vybírejte si hotely a ubytování na Hotely.cz.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..