Areál Obří sud Javorník nabízí ráj pro děti a adrenalin i relax pro dospělé

Hledáte bobovou dráhu v Jizerkách? Pak pro vás máme tip na adrenalin i relax pro dospělé, a pro děti hotový ráj. Navštívili jsme areál Obří sud Javorník, zajezdili si na bobové dráze i lanovce a pokud hledáte zábavu pro děti i pro vás, na nic nečekejte a jděte si zajezdit. Stojí to za to!

Bobová dráha Jizerky – areál Obří sud Javorník

Pokud se ptáte, co je v tomto areálu tak extra super cool, tak v první řadě je to bobová dráha, která je určena pro celou rodinu. Pro závodníky duší i srdcem je k dispozici měřič rychlosti, pro menší děti dvojboby, aby si to s rodiči užili a pro všechny 1100 m dlouhá bobová dráha.

Fotografie: bobová dráha Javorník - Jizerky

Jak to na bobové dráze funguje?

Pokud jste ještě nejezdili a nevíte, jak bobová dráha funguje, např. jako naše redaktorka, která se ptala u vrátnice, jestli si má i zaplatit lanovku, aby se dostala nahoru k bobům (všechny rozesmála), tak pro vás jsme připravili jednoduchý návod.

Fotografie: bobová dráha Javorník -Jizerky

1)     Zakoupení jízdenky a ceník

U vchodu si zakoupíte tiket na určitý počet jízd na bobovou dráhu – můžete si vybrat z několika variant – v tabulce.

Ceník
  Dospělí Děti do 5 let Děti do5 – 15 let, ZTP, senioři
1 jízda 100 Kč Zdarma 70 Kč
6 jízd 500 Kč Zdarma 350 Kč
10 + 2 zdarma 950 Kč Zdarma 650 Kč

2)     Vstup a jak se dostat k bobům

Přejdete ke vstupu k bobové dráze, pípnete si jízdu a dostanete se k bobům. Tam už na vás bude čekat koordinátor, řekne vám, co máte dělat a vyrazíte. Boby vás vyvezou na vrchol ke startu, kde doporučujeme nefotit a mobil nebo foťák nechat schovaný na místě, z kterého nemůže vypadnout. Naše redaktorka si chtěla jízdu natočit a vidíte, jak to dopadlo (video přikládáme pod tento odstavec). Na startu na vršku bobové dráhy to s vámi cukne a boby se zastaví. Při zastavení bobů jí vypadl mobil z ruky pod dráhu a bylo po srandě.

Na videu se můžete podívat alespoň, jak to vypadá, když vyjedete nahoru ke startu. Jízdu dolu si budete muset vyzkoušet sami na vlastní kůži. 😊

3)     Jak jezdit na bobové dráze

Chytnete brzdící páky, stáhnete je co nejvíc dolu a frčíte rychlostí, kterou si sami určíte jejich další manipulací. Když potřebujete přibrzdíte a naopak. Max. rychlost je prý kolem 45 km/hod, ale naše průměrná byla kolem 35 km/hod. Dál už asi není nutné nic popisovat.

Je to prostě super odreagování se. Zapomenete na starosti, práci, stres a povinnosti, a tak trochu se opět vrátíte do dětských let.

Fotografie: bobová dráha Javorník -Jizerky

Bobová dráha má od nás 5 hvězdiček, a ještě jednu na víc za pomoc trpělivých koordinátorů provozu bobové dráhy při nalezení a navrácení mobilu do rukou naší redaktorky.

Lanovka Obří sud Javorník a výlety po okolí

Trasa lanovky Obří sud Javorník vede souběžně s bobovou dráhou, takže když jedete nahoru, máte výhled nejen na bobovou dráhu a jezdce, ale i na rozhlednu, vysílač i hotel Ještěd a navíc celý areál jako na dlani. Na lanovku si také kupujete jízdenku u vchodu. Jezdí se v pravidelných 30 min. intervalech od 9:00 – 17:00. Zakoupit si můžete buď jednosměrnou nebo zpáteční jízdenku. Prohlédněte si ceník jízdného.

Jízda lanovkou nebyla už takový adrenalin, ale výhled byl úžasný, vítr ve vlasech, sluníčko přímo před nosem, prostě pohoda.

Kam se můžete vydat od lanovky dál – restaurace Obří sud Javorník nebo výlet?

Lanovka vás vyveze k Javornické kapli a asi 500 m od ní narazíte na restauraci Obří sud. Tu jsme bohužel jako jedinou asi vynechali. Vydat se můžete ale i na výlet na Pláně pod Ještědem a kochat se přírodou a okolím. Trasa je dlouhá 7,8 km a průměrný čas je 2:37 min.

Fotografie: Javornická kaple

Dětské hřiště v areálu

Fotografie: dětské hřiště - trampolínaDětské hřiště a občerstvení v areálu budou děti milovat. Předškoláci i školáci si tu mohou ještě vyzkoušet např. obří trampolínu, dětskou lanovku, houpačky, lanovou pyramidu nebo lanový park a prostě si tu užít ještě kupu zábavy a pořádně se unavit. Pro prťousky jsou na hřišti řetízkové houpačky, kládové houpačky nebo dětský domeček atd. Prostě vyžití tu najdou maminky s malými i většími dětmi.

Návštěvu jsme si dobře užili a můžeme všem jedině doporučit.

Zde je odkaz na mapu areálu Obří sud ať víte kudy tam. Přejeme fajn zábavu!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..